Na okresie ostatnich kilku lat, sytuacja na rynku lokali we Wrocławiu skrajnie się zmieniła. Jeszcze mniej więcej 5 lat wstecz byliśmy w stanie nabyć świeże domostwa w tym mieście za całkiem przyzwoitą cenę. Niestety, obecnie kwoty nowoczesnych mieszkań we Wrocławiu są zbliżone do tych, które przykładowo obowiązują w stolicy Polski lub na północy. Z jakiego powodu tak się dzieje? Na to zagadnienie odpowiadamy w niniejszym tekście!

Przyczyną wzmożonego ruchu na wrocławskim rynku nieruchomości, którego wynikiem jest powstawanie nowych lokali, będzie na ogół spora migracja do stolicy Dolnego Śląska. Pozytywna sytuacja ekonomiczna tego regionu, a także nieustannie poprawiające się warunki pracownicze, przyciągają so siebie sporo ludzi którzy chcą polepszyć stan swojego funkcjonowania. Sporym rozrostem charakteryzuje się dziedzina IT i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najchętniej poszukiwani. Skutkiem napływu nowych mieszkańców mieściny jest znacząco ogromny popyt na lokale mieszkalne. z tego powodu deweloperzy decydują się rozpoczynanie inwestycji na terenie całego Wrocławia. Dużą powodzeniem chwalą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednakże odnajdują się nabywcy drogich nieruchomości, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki. Kolejnym powodem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych ludzi do Wrocławia.

Dzieje się tak poprzez atrakcyjność ośrodków edukacyjnych, które przyciągają do się studentów nawet z odległych końców Polski.

W związku z tym wynajmujący nieruchomości mogą pozwolić sobie na narzucanie dużych miesięcznych czynszów. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego pokoju wynosi mniej osiemset złotych za miesiąc..


Polecamy: Gdzie budują się nowe osiedla we Wrocławiu?

Zobacz:
Czy nieświeży oddech to za każdym razem efekt niewłaściwej higieny jamy ustnej?
Polskiego nie znacie – zagraniczne wybieracie czyli wypoczynek w kraju
Interesujące podarunki dla myśliwego
Wybierz rzetelnego pożyczkodawcę korzystając z naszego rankingu!
Przykładowe usterki laptopów