Produkcja filmowa kojarzy nam się na ogół z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami naśladującymi scenariuszową rzeczywistość. Od czasu do czasu w prasie ukazują się obrazy z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednakże stworzenie filmu jest o wiele bardziej złożonym interesem.

Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego kwestii technicznych.

Bez specjalistycznego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji często wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokości.

Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy.

Ekwipunkiem, który ułatwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te maszyny znacząco ułatwiają pracę profesjonalistów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego uprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko ryzykowne ujęcia w których aktor przebywa na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim czasie kręcąc jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..


<< Poprzedni
Następny >>